Recept na chia puding

Chia puding

Chia semínka pocházející z rostliny šalvěje hispánské (Salvia hispanica) jsou oblíbená především pro svou schopnost vázat na sebe kapaliny a tím tvořit gel. Využívá se toho u receptů na nejrůznější dezerty a pudingy. Nenápadná semínka z ještě nenápadnější rostliny z jižní Ameriky se tak stávají oblíbeným potravinovým doplňkem i v naší “civilizované” Evropě.

Chia semínka jsou skvělým zdrojem mastných kyselin (omega 3 a omega 6). Jsou také velmi bohatá na vlákninu, což ocení i lidé se zažívacími problémy nebo lidé trpící hemeroidy. Chia semena obsahují minerály, jako je fosfor, železo, hořčík, draslík a zinek. A co chia semena naopak neobsahují? Neobsahují lepek, díky čemuž jsou vhodná i pro lidi s bezlepkovou dietou.

Recept na chia puding

Z chia semínek si snadno připravíte puding i bez vaření. Jak na to? To si ukážeme v tomto jednoduchém receptu.

Ingredience

  • 2 lžíce chia semínek
  • 1 šálek mandlového mléka
  • špetka vanilky nebo skořice
  • jahody nebo jiné ovoce podle chuti

Postup

Vezmeme dvě vrchovaté lžíce chia semínek, vložíme je do šálku a zalejeme šálkem mandlového mléka. Podle chuti přidáme vanilku (vyškrabeme semínka z vanilkového lusku). Někdo má zase rád skořici a tak vanilku nahradí skořicí. Obsah šálku zamícháme a necháme přes noc v lednici. Puding přes noc krásně ztuhne. Ráno si na chia puding nakrájíme jahody nebo jiné ovoce dle libosti. Je to nejen velká dobrota ale i velmi zdravé. Chia puding si zamilují i děti.


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/120132/virtual/www/domains/biochiaseminka.cz/wp-content/themes/chiaseminka/single.php on line 43

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.