Chia semínka v těhotenství

Chia semínka v těhotenství

Mnoho nastávajících maminek se ptá, zda chia semínka v těhotenství mohou užívat, či nikoliv. Proč taková otázka vůbec může padnout? Kojícím maminkám se totiž nedoporučuje užívat šalvěj, která snižuje tvorbu mléka. A jak víme, chia semínka pocházejí právě z rostlinek šalvěje. Podle odborníků se však není čeho bát. Pokud budete hledat, narazíte např. na příspěvek Mgr. Jarmily Podhorné, kde se dozvíte “Podle internetových zdrojů mají semínka chia ideální nutriční profil (bílkoviny, sacharidy a tuky téměř ve stejném poměru) a jsou vynikající zdravou součástí jídelníčku. Není tedy důvod tuto potravinu v těhotenství vysazovat. Dbejte ale na vyvážený jídelníček.” A pokud budete hledat dál, narazíte na nespočet diskuzí, kde naopak budoucí maminky chia semínka vychvalují a to především díky jejich obsahu bílkovin a minerálů ale také díky vláknině, která pomáhá v těhotenství předcházet tvorbě hemeroidů.

Chia semínka obsahují vitamin B12, který hraje důležitou roli při růstu a vývoji nervového systému, kostní dřeně a červených krvinek. O vitamínu B12 je známo, že je důležitý pro správný vývoj nervové soustavy plodu v prvních třech měsících těhotenství. Z toho lze tedy vyvodit, že chia semínka jsou v těhotenství naopak vhodná a měla by být zařazena do jídelníčku. Ideálně pak do salátů a nebo do výborného chia pudinku, na nějž najdete recept na těchto stránkách.

Ženy po třicítce trpí velmi často nedostatkem vápníku. Chia semínka jsou výborným zdrojem vápníku. Zařaďte je do jídelníčku, budete mile překvapeny! Také kojící matky, které trpí padáním vlasů či lámáním nehtů, mohou svému tělu dodat potřebné živiny právě prostřednictvím chia semínek.

Všeho s mírou

Ovšem i u chia semínek platí a to především v těhotenství ono zlaté pravidlo “všeho s mírou”. Nic by se nemělo přehánět a to ani konzumace zázračného chia semínka. Chia semínka se nedoporučují lidem, kteří mají nízký tlak a dále také lidem, kteří berou léky na ředění krve a vitamín B17 (Laetril).


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /data/web/virtuals/120132/virtual/www/domains/biochiaseminka.cz/wp-content/themes/chiaseminka/single.php on line 43

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.